Почина Зафир Хаџиманов, ја загуби битката со коронавирусотЗафир Хаџиманов, актер, пејач и композитор почина како последица од коронавирусот, пишува порталот Курир.рс. Хаџиманов беше оженет со пејачката и актерка Сенка Велетанлиќ, со која го има синот Васил Хаџиманов, познат џез музичар.


29060043_2016680208590936_36926234558838