СЕКОЈ ДЕН НОВИ СТРЕСОВИ: Бил Гејтс и Мелинда објавија дека се разведуваат


Бил и Мелинда Гејтс се разведуваат, објави парот во понеделникот.

-После многу размислување и многу работа на нашата врска, донесовме одлука да го прекинеме нашиот брак, твитна коосновачот на „Мајкрософт“ во понеделникот.

29060043_2016680208590936_36926234558838