ПАЃА МОНТИРАНИОТ СЛУЧАЈ ЗА 27 АПРИЛ: Обвинителството знаело дека гонат невини луѓе (АУДИО БОМБА)


Успеавме да го уништиме животот и на внукот на големиот Методија Андонов Ченто срамот ќе биде запишан во историја со печат и потпис во монтиран судски случај во кој како и неговиот дедо судиите и командирите не ги штедеја со притвор и ќотек да НЕ СЕ ЗАБОРАВИ во продолжение може да ја погледнете фотографијата од тепаниот Јане Ченто во затвор и да го слушнете разговорот на единствениот лажен сведок кој се договорил со обвинителството.

Во денешното издание на „Тешки муабети“ беше објавена снимка на која се слуша Нинџа, кој вели дека во својата изјава во обвинителството пред обвинителката Вилма Русковска рекол дека смета дека радикални структури предводени од УБК и Сашо Мијалков се одговорни за настаните од 27 април.

Понатаму тој вели дека се договорил, испазарил за неговата затворска казна.


-Зошто не си го кажал Сашо, не си го повторил, гласи прашањето до Нинџа.


-Она ме праша што мислиш, кој го организирал. А јас што и реков, мислам радикални структури предводени од УБК и Сашо Мијалков, вели Нинџа како што стои и во првичната изјава на Александар Василевски пред Вилма Русковска.


-И кажа ти на оваа, на Вилма, а, го прашуваат Нинџа.

-И кажав човече, одговара тој.

-Па зошто она не го нападна, го прашуваат Василевски.

-Кој, потпрашува Нинџа.

-Мијалков, вели соговорникот.


-Сакам да ти кажам, јас се што сум кажал, сум кажал на обвинител, кај кур треба да го кажам на друго место, додава Нинџа.


Она што е индикативно во снимката е што самиот Василевски тврди дека патритотите се искористени злуопотребени и наместени, а во обвинителство тоа го знаат. Не само што во обвинителство знаеле дека гонат невини луѓе туку од нив барале и лажно да сведочат во процесот за помали затворски казни.

-Едноставно сами ми викаат ги искористија и на нив, лежат. Ти текнува, разбираш. И они сами, ја викам, не знаеја, да знаеја ќе збореа ќе ме поддржеа. Они викаат треба сите да зборат, што да зборат они не знаат. Мислам што да зборат, не знаат, вели Нинџа.


-Се испазарив со обвинителство и со Кацарска, ти текнува на штета на патриотите – нека пушат кур, завршува разговорот.


ЦЕЛА АУДИО СНИМА МОЖЕ ДА ЈА СЛУШНЕТЕ ТУКА.


Извор: Инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838