Туфегџиќ жестока кон владата: Граѓаните бараат да спасат жива глава, оставени се на цедило!


Во врска со километарските колони кои можеа да се забележат на ГП „Табановце“ денеска, на својот Фејсбук профил со критика до власта се јави и поранешната пратеничка на СДСМ од редовите на „Шарената револуција“, Ивана Туфегџиќ.


Таа вели дека сцените на кои сведочиме денеска претставуваат државен срам, а бидејќи граѓаните се оставени на цедило бараат начин за да спасат жива глава.


извор: lider.com.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838