Пoлициcкa aкциja yтpoвo вo Apaчинoвo: Уaпceни дилepи нa opyжje и дpoгa и пoлициcки cлyжбeник


Утрово полициска акција во врска со недозволена трговија со оружје и дрога. По повеќемесечна истрага, во Арачиново се приведени осум лица, а меѓу нив и еден полициски службеник и едно лице во Св. Николе дрога, објави пред малку на Фејсбук министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.


Од МВР најавуваат детали по завршувањето на акцијата. Ова е една од низата полициски акции спроведени пoследниов период.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

29060043_2016680208590936_36926234558838