(Видео) Италија и Европа ce пoклoниja пpeд „Горан Пaндeв“: Cитe 100 гoлa вo Cepиja А


Италијанскиот фудбал се поклони уште еднаш пред најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.


„Гранде Пандев“ успеа да се запише во „Клубот 100“ во Серија А, уште еднаш потврдувајќи ја класата која ја носи со себе почнувајќи од Анкона, па преку Лацио и Интер до Наполи и Џенова на италијанската фудбалска сцена.


Сите 100 гола на Пандев во Серија А уште еднаш низ 12 минути… Сите убави моменти кои засекогаш ќе останат забележани како значаен дел од кариерата на капитенот на македонската репрезентација.


извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838