СРУШЕНА РАП СЦЕНАТА: „Ме викаат Лиде манекенко, а јас велам неее, јас сум Лиде на Венко“!


Македонската јавност Лиде Лиле ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.


Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, денес на својот официјален ЈуТјуб канал објави песна со наслов „Лиде на Венко“.


извор: шило магазин

29060043_2016680208590936_36926234558838