(Фото+Видео) „Како прав српски витез“: Српче среде полициски час во кафеана


Законите очигледно не важат подеднакво за сите, ова го потврдува и последниот случај со градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ кој среде полициски час е забележан во една скопска кафеана.


И додека во ист ден протестираа угосителите пред министерството за финансии кои очајно бараат помош од државата за спас на нивните бизнис, одредени објекти во Скопје работат како што е овој каде се наоѓа Српче.


-Српче во кафана на Боемска кај Маџо за време на полициски час, кај е Проја и Специјалците на Спасовки, стои во објавата на Фејсбук.

Инаку вечерва Владата ја продолжи забраната за работење на кафеаните и угостителските, а беше продолжен и полицискиот час.


извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838