Се истепаа вработени во скопска кафеана


МВР инфомира дека вчера дошло до физичка тепачка во угостителски објект на територијата на општина Центар. Во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект на подрачје на Центар, по претходна расправија, вчера бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу двајца вработени С.Х.И.Ц.(37) од Скопје и М.Б.(44) од Скопје, информира МВР. Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.


gif

извор: слободен печат

29060043_2016680208590936_36926234558838