Кире Лазаров нема да се пензионира, ќе игра во Нант и следната сезона


Селекторот но и играч на Македонија, Кирил Лазаров нема да замине во играчка пензија, откако прифатил да биде дел од составот на Нант и за следната сезона. Како што најавува „Л`Екип“, Лазаров верува дека има уште многу ракомет во него и ќе се обиде да одигра уште една сезона на високо ниво. Лазаров е дел од Нант од 2017 година, во меѓувреме стана селектор на Македонија а имаше и понуди од Барселона за да биде дел од тренерскиот тим на екипата од Шпанија.


29060043_2016680208590936_36926234558838