Во Охрид пронајдено тело на поранешна полицajка


Во Охрид се уште трае увид и земање искази откако попладнево е најдено тело на поранешна полицајка во стан.


Од СВР Охрид потврдија дека случајот е пријавен околу 16 часот од член на семејството на починатата кој го нашол беживотното тело.


Детали од увидот ќе бидат соопштени во текот на утрешниот ден.


Починатата неколку години не била дел од полициските служби на СВР Охрид каде прво работела во униформираната полиција, а потоа и во цивилниот дел на Секторот.

29060043_2016680208590936_36926234558838