Видео I Зaпaлeни два автомобили за време на полицискиот час во Охрид


Две паркирани возила се опожарени вечерва на паркинг пред познат хотел во Охрид. Инцидентот се случил во време на полициски час


Огнот го изгаснала противпожарната служба од Охрид, а на местото на пожарот во моментов увид врши СВР Охрид.


Како што дознава „Њуз1.мк“, во инцидентот нема повредени, а причинета е материјална штета.29060043_2016680208590936_36926234558838