Дневен хороскоп за петок: Потребно е да ставите конечна точка на минатотоОВЕН


Работа: Ќе успеете да остварите она што сте го планирале. Денешниот ден ви е генерално поволен за работа.


Љубов: Можно е да не сте сигурни во чувствата на личноста која ви се допаѓа и уште балансирате.


Здравје: Ќе ви годи прошетка.


БИК


Работа: Во текот на денешниот ден можни се компликации, па водете сметка. Потрудете се сами да не правите големи проблеми.


Љубов: Подготвени сте да ги покажете искрените чувства кон својот партнер.


Здравје: Добро се чувствувате и немате проблеми со здравјето.


БЛИЗНАЦИ


Работа: Ви доаѓа значајно подобрување кога е во прашање работата. Ќе бидете задоволни и со заработката која ја остварувате.


Љубов: Ако сте имале некои проблеми со недоверба, сега ќе успеете да ги разјасните.


Здравје: Вежбајте, тренирајте.


РАК


Работа: Немате доволно доверба во соработниците. Тоа ви создава чувство на притисок.


Љубов: Посветени сте на саканата личност и работите на тоа вашиот однос дополнително засили.


Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.


ЛАВ


Работа: Доколку соработувате со личност родена во знак Шкорпија или Риби, ќе бидете задоволни. Наскоро ви доаѓа прилика за подобрување на заработката.


Љубов: Поволен ден за остварување на комуникација со личноста која ви се допаѓа.


Здравје: Добро се чувствувате.


ДЕВИЦА


Работа: Очекувајте дека во текот на денешниот ден ќе имате доста среќа кога е во прашање работното поле.


Љубов: Во новиот партнер имате се она што поранешниот не ви покажувал до сега. Имате впечаток дека сте нашле среќа.


Здравје: Водете сметка за срцето.


ВАГА


Работа: Можно е да не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате и сметате дека е решение да ја смените работите.


Љубов: Партнерот ви е максимално посветен и убаво ви е кога сте заедно.


Здравје: Водете сметка околу колената.


ШКОРПИЈА


Работа: Во текот на денешниот ден немојте да очекувате важни работни случувања. Оди се некако забавено.


Љубов: За да продолжите понатаму кон нови познанства, потребно е да ставите конечна точка на минатото.


Здравје: Мали проблеми со стомакот.


СТРЕЛЕЦ


Работа: Пред вас е фаза во која стресот на работното поле ќе биде поголем од што сте очекувале.


Љубов: На полето љубов ве очекува непроменета ситуација. Денешниот ден не е поволен за емоции.


Здарвје: Проблеми со крвната слика.


ЈАРЕЦ


Работа: Максимално сте посветени на полето заработка и важно ви е да ја стабилизирате својата материјална ситауција.


Љубов: Ако ви се допаѓа некоја личност родена во знакот Риби или Лав, нема да биде лесно да ја освоите.


Здравје: Променливи хормони.


ВОДОЛИЈА


Работа: Не брзајте денеска, лесно може да донесете некоја погрешна одлука на ова поле.


Љубов: Можно е да бидете малку разочарани денеска кога е љубовта во прашање. Пробајте да не паничите.


Здравје: Одморајте што повеќе.


РИБИ


Работа: Останувате доследни на своите принципи и од таа причина вашето опкружување ве почитува и цени.


Љубов: Пред вас е познанство со личност која би можела да ви отвори некои нови хоризонти.


Здравје: Имате вишок енергија.

29060043_2016680208590936_36926234558838