Запленета марихуана вредна 70.000 евра, приведени три лица


Полицијата денеска во дебарско пресече меѓународен транспорт на дрога и заплени марихуана вредна околу 70.000 евра, дознава МИА од извори во истрагата.

Според истите извори, приведени се три лица. Од МВР потврдуваат дека имало акција, но детали најавуваат за утре.


29060043_2016680208590936_36926234558838