Хајредини: Заев му дал на Артан Груби “бомби“ со снимки за сите кадри на ДУИ


Моќта на потпретседателот на владата Артан Груби, му ја има дадено Зоран Заев. Тој поседува бомби за сите функционери на ДУИ“.


Ова денеска во Студио 10 на ТВ24 го изјави Џевдет Хајредини, поранешен министер за финансии.


-Заев го направи силен Артан Груби. Му дал “бомби“, со снимки, скоро за сите кадри на ДУИ. И за Али Ахмети има бомби.


Целата негова изјава слушнете ја во продолжение:извор: курир

29060043_2016680208590936_36926234558838