(Видео) Пpoтече снимка од модуларната бoлницa во Скопје – ПАЦИЕНТ ЛЕГНАТ СРЕДЕ ХОДНИК


По големата трагедија која го снајде Тетово со пожарот во модуларната болница во кој загинаа 14 лица, се чини голем број граѓани се одлучија да проговорат за хоророт кој се случува во овие ковид болници.

На социјалната мрежа Фејсбук пред неколку часа е споделено видео од модуларната болница во Скопје на кое се гледа како пациент лежи среде ходникот на болницата и не може да се движи и никој не му помага.

На скандалот му претходеа обвинувања за земање мито од страна на болничкиот персонал во Тетово и Куманово како и обвинувања за недостиг на кадар во Тетово каде роднини се грижеле за пациентите. Погледнете:

Видеото можете да го погледнете тука.


извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838