Heофицијално: Филипче поднел ocтавкa?


Heофицијално Венко Филипче си поднел оставка од функцијата Министер за здравство, Како причина за ставката Филипче навел морална одговорност за пожарот во тетовската модуларна Ковид-19 болница, во кој загинаа 14 лица.

Министерот за здравство д-р Венко Филипче во 19 часот ќе одржи пресконференција во медија центарот на Владата на РСМ. Се претпоставува дека одлуката ќе ја соопшти попладнево.


29060043_2016680208590936_36926234558838