Уапсени тројца битолчани – истепале полицаец

Тројца битолчани биле уапсени откако нападнале полицаец и се однесувале агресивно кон други полициски службеници На 02.04.2021 околу 16.45 часот на ул. „Јане Сандански“ во Битола, полициски службеници ги лишиле од слобода М.С.(39), А.С.(37) и Е.Р.(36), сите од Битола, затоа што физички нападнале полициски службеник кој извршувал службени дејствија, а се однесувале агресивно и кон други полициски службеници. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.


извор: лидер


29060043_2016680208590936_36926234558838