Сo силно „УА“ Заев и Ахмети пречекани во Тетово - ВИДЕО


Kамерата на „Клан Македонија“ го улови моментот кога премиерот Зоран Заев и неговиот коалиционен партнер Али Ахмети пристигнаа на местото на несреќата во Тетово, каде вчера најмалку 14 лица загинаа во пожарот кој ја пеплоса модуларната ковид-болница.


извор: република

29060043_2016680208590936_36926234558838