ПОТРЕСНА ПРИКАЗНА ОД ТЕТОВО: Млада девојка тргнала да ја спасува мајка си, па изгорела во пожарот


Вчеравечер беше пеколна вечер за Тетово, каде изгоре цела модуларна болница во која се лекуваа пациенти болни од Ковид-19, трагедијата заврши со досега 14 починати и 12 повредени пациенти кои се на лекување во тетовската болница.

Љуљета Адеми на својот фејсбук профил објави фотографија од ќерка која починала вчера во страшниот пожар спасувајќи ја својата мајка и повика на одговорност од надлежните.

извор: лидер

29060043_2016680208590936_36926234558838