Aлиjaнca зa Aлбaнцитe бapa ocтaвкa oд Bлaдaтa


Градоначалникот на Општина Гостивар, Арбен Таравари преку социјалните мрежи повика Владата да си поднесе оставка по вчерашниот пожар во модуларната болница во Тетово.

Според последните официјални информации во пожарот во модуларната ковид болница животот го загубија 14 лица. Обвинителството информира дека се работи на идентификација на починатите, но се истражува и дали има и други починати лица.

Увидот подолжува и денеска.

29060043_2016680208590936_36926234558838