И денес coнчевo вpeме со мaла oблaчност, темпеpaтypата до 28 cтeпeни


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Утринските температури ќе се движат од 7 до 16 степени, а дневните од 19 до 28 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност. Утринската температура ќе достигне до 13 степени, а дневната до 27 степени.

29060043_2016680208590936_36926234558838