ВУЧИЌ НА НИВО ГО ПРЕЧЕКА КУРЦ - му направи бифтек на скара, а еве што пиеле

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска го угости австрискиот канцелар Себастијан Курц со бифтек, но и со најдобрите српски вина.

Тој на својот официјален инстаграм профил Будучност Србије објави фотографија од него и од Курц, од која се гледа како му подготвува скара на австрискиот гостин.

„Прекрасно попладне што јас и Себастијан Курц го поминуваме заедно. Инаку, денес му кажав на Себастијан дека за нас Србите најважно е да бидеме добри домаќини и дека нас најмногу може да не погоди кога некој од нашите гости вели дека тоа не сме. За љубопитните, првото нешто што го подготвувам е бифтек, со најдобрите српски вина“, објави претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на официјалниот Инстаграм профил, Будуќност Србије.


извор: фактор

29060043_2016680208590936_36926234558838