Сончево време со мала облачност


Времето денес ќе биде сончево со мала облачност.

„Утрото ќе биде свежо, а преку ден ќе биде нешто потопло. Во крајните југоисточни делови ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб ветер од јужен и југозападен правец. УВ индексот ќе биде 7“, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 6 до 16 степени, а дневната од 21 до 32 степени.


29060043_2016680208590936_36926234558838