Еве какво ќе биде времето викендов


Сончево со мала облачност но и слаб северен ветер е пргогнозата за денешниот ден.


Максимални температури кои ќе се движат од 24 до 31 степен ширум државата, додека во

Скопје максималната ќе се искачи до 25 степени.


За време на викендот времето ќе остане стабилно.


Во недела ќе биде нестабилно со поројни врнежи кои некаде ќе бидат пообилни. Нестабилно ќе биде и во понеделник.

29060043_2016680208590936_36926234558838