Братот на Стево Пендаровски, Војче, пронајден мpтoв во својот стан во Мичурин

Братот на претседателот Стево Пендаровски, Војче, во четвртокот бил пронајден мртов во неговиот стан во населбата Мичурин, објави новинарот Миленко Неделковски.


Информацијата за Инфомакс ја потврдија од кабинетот на претседателот на Р.Македонија.


– Братот на претседателот Пендаровски, Војче, почина во сопствениот дом во скопската населба Мичурин. Увид на лице место на 27.08. 2021 беше извршен од страна на екипа на Министерството за внатрешни работи, лекар од итна медицинска помош и надлежен јавен обвинител. При тоа, не се утврдени никакви знаци на насилство.

Погребот е спроведен во кругот на најблиските роднини и пријатели со почитување на Ковид протоколите, велат од претседателскиот кабинет за Инфомакс.


Војче Пендаровски бил вработен во Агенцијата за Разузнавање на Р.Македонија.извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838