(Видео) Членови нa CДCМ во Радовиш на пpoтecт: Нeзадoволни од нивниот кандидат за гpaдоначалник


Членови на СДСМ од Радовиш, приврзаници на актуелниот градоначалник Герасим Конзулов, вчера излегоа на протест поради незадоволството од изборот на новиот кандидат за градоначалник Коле Чаракчиев кој вчера беше најавен од партијата. Како што пренесува локалната телевизија „Кобра“, на протестот било запалено партиското знаме а се палеа и членски книшки.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

29060043_2016680208590936_36926234558838