(ФОТО) ЗЛОУПОТРЕБА НА ВЛАСТА: 12 инспектори упаднале во продавница на кандидат за градоначалник


12 инспектори со 3 возила од УЈП и финансиска полиција, денеска упаднаа во продавницата на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Ранковце, Борче Спасовски. Само еден ден откако Антонијо Милошоски објави дека во трката за градоначалник на Ранковце од ВМРО-ДПМНЕ ќе биде Борче Спасовски, веднаш почнаа притисоците од власта.

Имено, утрово 12 инспектори со 3 возила од УЈП и финансиска полиција, упаднаа во продавницата на кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за Ранковце. Како што дознаваме, власта ова го прави по налог на генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Во продолжение може да погледнете повеќе фотографии од денешните случувања.


извор: лидер

29060043_2016680208590936_36926234558838