Мигранти во Македонија се боделе со ножеви

Еден мигрант е повреден со нож во тепачка со други мигранти што се случила на Железничката станица во Куманово.

Според информациите на МВР, вчера од Полициската станица Драчево било пријавено дека биле пронајдени шест мигранти на железничка пруга во Драчево. По извршениот разговор со нив било констатирано дека во близина на Железничката станица во Куманово биле физички нападнати од три лица, исто така, мигранти, при што на едно од лицата му нанеле убодна рана од остар предмет и му украле пари. СВР Куманово презема мерки за расчистување на случајот.


извор: лидер

29060043_2016680208590936_36926234558838