(ВИДЕО) Бајден заспа на средбата со израелскиот премиер


Американскиот претседател Џо Бајден задремал на средбата со премиер на Израел, Нафтали Бенет во Белата куќа за усогласување на ставовите кон Иран.


Средбата Бајден – Бенет се одржа пред два дена, од која се очекува да се намалат тензиите помеѓу САД и Израел настанати за време на мандатите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп и поранешниот израелски премиер Бенјамин Нетанјаху.


На снимката објавена на социјалните медиуми се гледа како Бајден спие додека Бенет зборува за иднината на односите помеѓу двете држави.


извор: фокус

29060043_2016680208590936_36926234558838