Пpивeдeнo eднo лицe вo Ресен – нaпaднaл пoлицaeц


На 27.08.2021 околу 23,45 часот пред угостителски објект во Ресен од полициски службеници од Полициска станица Ресен е лишен од слобода Џ.З.(28) бидејќи нападнал полициски службеник кој постапувал по претходна пријава за нарушен јавен ред и мир.


По документирање на случајот против пријавениот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

29060043_2016680208590936_36926234558838