Дневен хороскоп: Бикот ќе има одличен ден на работа, на Јарецот му оди по зацртаното…


Овен


Работа: Многу просечен работен ден е пред типичните Овни, така што тие завршуваат со поставените обврски во нешто побавен ритам.


Љубов: Ве очекува просечен ден кога се работи за љубовни настани, што не значи дека треба да бидете пасивни.


Здравје: Можни стомачни проблеми.


Бик


Работа: Биковите ги очекува многу добар работен ден, за да ги завршат започнатите обврски на професионален и одговорен начин. Можна е и нова деловна понуда од некој со кој претходно сте соработувале.


Љубов: Не е добар ден за цртање на некои теми од минатото, обидете се да ги решите сите несогласувања со саканата личност на компромисен начин.


Здравје: Одлично.


Близнаци


Работа: Зголемен обем на работа ги очекува повеќето типични Близнаци оваа среда. Обидете се да не се преоптоварувате и почнете да спроведувате според вашите приоритети.


Љубов: Поради зафатеноста со деловните обврски, но и вашата блага немотивираност, љубовните настани денес би можеле да бидат во втор план.


Здравје: Проблеми со дишните патишта.


Рак


Работа: На Раковите им претстои многу добар почеток, навреме да ги завршат сите деловни обврски без многу форсирање и во ритам кој им одговара.


Љубов: Во љубовниот авион би можеле да очекувате убав ден, каде би можеле да очекувате барем едно пријатно изненадување.


Здравје: Пазете се од настинки.


Лав


Работа: Обврската е многу, а динамиката е малку побавна, тоа е сценариото што ги очекува Лавовите во бизнис планот. Исто така, обидете се да избегнете недоразбирања со луѓе со авторитет.


Љубов: Ви претстои многу поволен ден доколку сте решиле да реализирате некои од вашите љубовни идеи. Само напред.


Здравје: Многу добро.


Девица


Работа: Многу работа, особено поврзана со сферата на комуникацијата и организацијата, ги чека најтипичните Девици, каде од вас се очекува да ги засукате ракавите и да тргнете напред со полна брзина.


Љубов: Забавувајте се со сопствените приоритети и реално погледнете ја моменталната љубовна ситуација, каде сигурно е дека треба да ги преземете почетните чекори кон подобрување на врската.


Здравје: Нема значајни предупредувања.


Вага


Работа: Вашиот фокус треба да биде на завршување на заостанатите долгови кои се дел од претходен деловен план и да избегнете потенцијални компликации.


Љубов: Постојат поволни аспекти да се спроведе барем една љубовна идеја, на обострано задоволство. Уживајте.


Здравје: Многу добро.


Шкорпија


Работа: Зголемен ангажман ги очекува повеќето Скорпии. Нема причина да се грижите и да брзате, затоа не дозволувајте другите да ве избрзуваат.


Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната партнерска ситуација, нема причина за грижа, но доколку сакате да промените нешто, слушнете ја својата интуиција.


Здравје: Сосема солидно.


Стрелец


Работа: Иако се соочени со зголемен обем на обврски, Стрелците не треба да се растураат на повеќе страни, туку да ги поделат поставените обврски на фази.


Љубов: Ви претстои одличен ден за да се посветите искрено и со многу внимание на саканата личност. Уживајте.


Здравје: Чувствителност на грлото.


Јарец


Работа: Сè оди по свое, само добро организирајте се и не преоптоварувајте се со нереални деловни цели.


Љубов: Нема значителни промени во вашиот љубовен план во однос на вчерашниот ден. Сè треба да работи како што треба.

Здравје: Посветете доволно време за одмор.


Водолија


Работа: Иако ве очекуваат обврски од сите страни, нема причина да бидете нервозни, трпеливи и малку подобро да се организирате.


Љубов: Обидете се да избегнувате ситни тепачки и пукања, не вреди да трошите енергија на работи кои не се толку важни.


Здравје: Осцилации на крвниот притисок.


Риба


Работа: Потенцијалните несогласувања и несогласувања со деловните соработници во сегментот на организација и реализација на професионалните обврски ќе бараат од вас пофлексибилен пристап, а не нервоза.


Љубов: Не е лош ден за нови познанства, па би било убаво да се потрудите малку бидејќи никогаш не знаете на какво изненадување може да наидете.


Здравје: Лоша циркулација.

29060043_2016680208590936_36926234558838