(Видео) Демонстрантите пробаа да влезат во седиштето на Google

Вистинска драма се случува денеска во центарот на Лондон поради протестите против ковид пропусницата во главниот град на Велика Британија.

Минатата недела граѓаните имаше жестоки судири пред седиштето на Би-Би-Си откако демонстрантите се обидоа да влезат во просториите, а неделава успешно влегоа во британскиот медиум „ITV“. Демонстрантите попладнево се обидоа да влезат и во седиштето на Гугл во Лондон, но неуспешно бидејќи ги спречи полицијата.

Пред седиштетот на технолошкиот гигант имаше жестоки судири помеѓу полицијата и демонстрантите. Поради цензура видеото погледнете го тука и тука.извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838