Сончево вpeмe co мaлa oблaчнocт – oд cpeдa пopoeн дoжд


Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8

Температурите ќе се движат од минимална утринска 10 степени, до максимална дневна температура од 36 степени. Слично време и во Скопје со дневна температура од 35 степени.

Утре ќе имаме сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8. Максималната температура ќе го достигне 37 степен.

Нестабилно време со локален пороен дожд и засилен ветер се најавува од среда.

29060043_2016680208590936_36926234558838