Во Крушево се вери Јелена од „Фчерашни новости“, со нејзинот дечко Срѓан. (Фото)


Водителката и манекенка Јелена Богојевиќ (29) , која беше дел и од екипата на Јелена во „Фчерашни новости“, се вери со нејзинот дечко Срѓан Спасиќ. Веридбата беше во Крушево од каде таа сподели и фотографии.


Богојевиќ за првпат се појави на малите екрани со улогата на Матеа во детската серија „Наше Маало“. Потоа настапуваше на „Златно славајче“ и глумеше во филмот „Бубачки“. Своевремено беше и презентерка на Метео 5, а моментално го води „Магазин“ на Сител Телевизија.


извор: шило магазин

29060043_2016680208590936_36926234558838