(Видео) Кoмбe зaглaви вo Охpидcкoтo eзepo нa плaжaтa Грaдиштe, пpoбaл дa извлeчe чaмeц брановите...


На социјалните мрежи се појави видео од плажата Градиште во Охрид.

На видеото кое се појави на инстаграм брзо се прошири и на другите социјални мрежи.


На видеото може да се види како комбе е влезено во Охридското езеро. Според првични информации на социјалните мрежи човекот пробал да извлече чамец, но брановите го зафатиле и се заглавил.


Граѓани се обидуваа да го извлечат од езерото.


извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838