ДОНАЦИЈА ОД ВМРО ДПМНЕ: И Христијан Мицкоски помагаше за погодените граѓани од големите пожари -ФОТО


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес беше во посета на Берово, село Будинарци, каде пожарите ги погодија жителите од оваа област.


Повод за посетата е донација за пожарникарите, волонтерите, жителите и сите оние кои што се вклучени во борбата против пожарите.

Следете во живо, донација од ВМРО-ДПМНЕ по повикот на лидерот Христијан Мицкоски.


Преносот во живо може да го следите ТУКА.

29060043_2016680208590936_36926234558838