Нови 20 000 вакцини „Спутник V“ - ДОНАЦИЈА ОД СРБИЈА

Србија и донираше 20.000 дози од руската вакцина „Спутник V“ на Македонија. Премиерот Заев соопшти дека од Р.Србија денеска пристигна првата пратка од два пати по 20 илјади вакцини од Руската Спутник V за да може започнатата имунизација да не прекине додека не пристигнат вакцините кои нашата држава ги има нарачано и ги очекува. -Голема благодарност до претседателот Вучиќ и премиерката Брнабиќ за овој чин на солидарнот – рече премиерот Заев.


извор: лидер

29060043_2016680208590936_36926234558838