Заев за ТВ21: Хеликоптери УТРЕ ќе дејствуваат

Премиерот Зоран Заев во изјава за ТВ21 вели дека итно е упатен кон Кочани по пожарите кои избувнаа во текот на денот и зафатија неколку куќи.


„Јас и неколку министри одиме према Кочани, а неколку министри одат према Старо Нагоричани. Утре од сабајле на помош ќе дејствуваат и хеликоптерите. ПОдготвено е за утре од сабајле и помош од соседите, доколку е потребно“, вели Заев за ТВ21.


Во Кочани, во оваа голгота требаат хеликоптери ВЕДНАШ. Не им треба физичко присуство на Заев и министрите, туку ИТНА ПОМОШ!извор: курир

29060043_2016680208590936_36926234558838