(Видео) Шилегов пожoлте во секунда на прашање на Вучиќ: Покажувајќи го праша кога го градевте ова


Голем број интересни моменти има од вчерашната прошетка на српскиот претседател Александар Вучиќ и албанскиот премиер Еди Рама во центарот на Скопје каде домаќин беше градоначалникот Петре Шилегов и премиерот Зоран Заев.


Еден од најинтересните моменти беше кога Вучиќ го праша Шилегов кога го изградивте ова, мислејќи на објект дел од проектот Скопје 2014, најверојатно мислејќи на споменикот на Александар Македонски.


Погледнете ја реакцијата на Шилегов…
29060043_2016680208590936_36926234558838