ВИДЕО I Еден милион кинески вакцини пристигнаа во Албанија


Премиерот на Албанија, Еди Рама на социјалната мрежа Фејсбук се пофали дека обезбедил еден милион кинески вакцини.

– Обезбедивме милион вакцини, пола милион треба да пристигнат во наредните дена, а денеска во Тирана пристигнуваат 192.000 дози, стои во објавата на Рама. Рама моментално е во посета на Турција, а на Фејсбук објави и видео додека вакцините додека се товараат вакцините.

Видеото од пристигнувањето на кинеските вакцини може да го погледнете во продолжение.


извор: lider.com.mk

29060043_2016680208590936_36926234558838