ВИДЕО I Игор Џамбазов ја сподели својата возбуда за фудбалската победа на МакедонијаПознатиот актер, пејач и шоумен, Игор Џамбазов, искрено ги искажа своите моменти на среќа и возбуда за најголемата победа на фудбалската македонска репрезентација.


Македонија вечерва ја порази Германија со 1:2 на гостински терен, со што постигна историски успех!


Погледнете го видеото:


извор: слободен печат

29060043_2016680208590936_36926234558838