(Видео) Детенце на Пендаровски му порача „никoгаш Северна, само Македонија“!


Социјалните мрежи се преплавени со снимки од малиот Павле кој вчера му порача на претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски дека името на нашата држава е Македонија, а не Северна.


Настанот се случуваше на Галичката свадба која се одржува по една година пауза поради пандемијата на коронавирусот во Македонија.


На овогодинешната Галичка свадба присуствуваа голем број реномирани гости меѓу кои и претседателот на државата, Пендаровски кој доби моќна порака од малиот Павле.


извор: инфомакс

29060043_2016680208590936_36926234558838