Сончево и многу топло време


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. УВ ќе биде 9. Утринската температура ќе се движи од 13 до 22 степени. Максималната дневна температура ќе достигне до 39 степени.

До петок ќе преовладува сончево и топло време. Во петок кон крајот на денот ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а за време на викендот и почетокот на идната недела ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Температурата од петок ќе биде во постепено опаѓање.


29060043_2016680208590936_36926234558838