Полицијата пронајде седум мигранти во липковско Ваксинце

Кумановската полиција пронајде седум мигранти од Пакистан, соопштија денеска од СВР Куманово.

-Вчера, во село Ваксинце, на местото „Рудничка колонија“, по претходно добиени оперативни сознанија од страна на полициски службеници од СВР Куманово биле пронајдени седум лица мигранти од Пакистан-соопшти СВР Куманово. Сите седум лица се предадени во транзитен центар Табановце.


извор: лидер


29060043_2016680208590936_36926234558838