НАЈМНОГУ НАСТРАДАЛ ВОЗАЧОТ - автобус се превртел на патот Битола - Прилеп


Утрово околу шест часот и десет минути автобус со албански регистарски таблички излетал од патот Битола-Прилеп кај с. Алинци, информира МВР.


Во тој период во СВР Битола било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Прилеп, кај с.Алинци, автобус со албанска национална ознака излетал од патот.


Во незгодата возачот на автобусот Л.М.(48) од Република Албанија се здобил со тешки телесни повреди, додека тројца патници М.Х.(46), Г.М.(37) и 14-годишник, сите од Албанија, се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Битола.

Увид извршила екипа од СВР Битола.


gif

извор: фактор

29060043_2016680208590936_36926234558838