(ФОТО) Пендаровски, Шекеринска и Мила Царовска, маршираа заедно со ЛГБТ заедницата


Претседателот Стево Пендаровски, министeрката за одбрана Радмила Шекеринска, министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска, министерката за образование и наука Мила Царовска и лидерката на ДОМ Маја Морачанин денеска се меѓу оние кои дадоа поддршка со лично присуство на Парадата на гордоста што по втор пат се одржува во Скопје.


извор: фокус

29060043_2016680208590936_36926234558838