Лев: Македонија е искусна и непредвидлива, мораме да победиме


Селекторот на германската фудбалска репрезентација, Јоаким Лев во пресрет на утрешниот дуел со Македонија изјави дека овој натпревар мора да се добие, тие се искусни и незгодни. Лев, смета дека Македонија има добар квалитет, Германија мора да победи за да ја потврди фаворитската улога.

-Прво што треба да направиме е да победиме, тоа ќе го потврди нашиот квалитет, Македонија може да биде незгодна, тие се непредвидливи, ние мораме да ја оправдаме фаворитската улога – изјави Лев на прес конференцијата.

извор: лидер

29060043_2016680208590936_36926234558838