(ФОТО) Помошник директорот на БЈБ „лета орли“, и се фали на социјалните мрежи

Помошник директорот на Бирото за јавна Безбедност, Шефик Бајрами, „лета орли“ на социјалните мрежи. Бајрами пред нешто повеќе од половина час, во стори на својот фејсбук профил објави фоттографија на која е фотографиран во поза која симболизира Голема Албанија.

Човекот кој ја има најважната оперативна позиција во МВР, Бирото за Јавна безбедност на Република Македонија на социјалните мрежи промовира Голема Албанија, политички концепт кој има за цел да ги обедини сите етнички Албанци и територии каде што тие живеат, или наводно некогаш живееле, во еден ентитет.Во тој политички концепт влегува и дел од територијата на Република Македонија. Ќе преземе ли нешто внатрешна контрола на МВР, откако можеби најважниот оперативец во МВР леташе орли на социјалните мрежи? Ќе се огласи ли министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски по ваквото недолично однесување на високиот функционер, или и ова ќе помине заташкано во прав?


извор: лидер


29060043_2016680208590936_36926234558838