АКО Е УТЕХА ЗА МАКЕДОНСКИТЕ НАВИВАЧИ: Сопругата на Арнаутовиќ (ФОТО)


Репрезентативецот на Австрија, Марко Арнаутовиќ вчера и денеска е во центарот на вниманието на целиот регион, особено во Македонија по скандалозното однесување и пцуење на македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски.

Во младоста фудбалерот кој по татко е Србин, а по мајка Австриец медиумите го споредуваа со Златан Ибрахимовиќ, но таблоидите многу повеќе се занимаваа со неговите скандали од секогаш отколку со неговата кариера.


Сепак за негова среќа тој се смири пред седум години откако ја запознал убавата сопруга Сара, по што не му требало многу време да сфати дека убавата Германка која има и полско потекло е жената на неговиот живот.


Странските медиуми особено се интересираат за неа секогаш кога ќе објави провокативна фотографија од плажа во танга, погледнете како навистина изгледа таа:


извор: newz24live.com

29060043_2016680208590936_36926234558838